جستجو
بستن این باکس جستجو.
Sending mail abroad

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

فهرست مطالب

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور شامل روش‌های مختلفی است که هر کدام از آن‌ها بر اساس هزینه، سرعت و راحتی طبقه‌بندی و ایجاد شده‌اند. خدمات پستی بین المللی برای ارائه طیف وسیعی از گزینه ها برای ارسال نامه ها و بسته ها تکامل یافته است.با پیشرفت فناوری، این روش‌ها به تکامل خود ادامه می‌دهند و به افراد و کسب‌وکارها طیف متنوعی از خدمات را برای برآوردن نیازهای خاص خود برای ارسال بسته های پستی به خارج از کشور ارائه می‌دهند. این روش برای ارسال نامه‌های شخصی، اسناد مهم یا کالاهای تجاری، طیف وسیعی از نیازها را برآورده می‌کنند و ارتباطات و تجارت بین ‌مرزی کارآمد و ایمن را تضمین می‌کنند.در این مقاله در رابطه با شیوه ها و نحوه ارسال بسته پستی به خارج کشور با جزئیات بیشتری صحبت خواهیم کرد.

 

انواع سرویس های ارسال بسته پستی به خارج کشور

در ادامه به بررسی شیوه های موجود برای ارسال بسته پستی به خارج از کشور و نحوه انجام آن ها خواهیم پرداخت.

تحویل درب به درب (Door To Door یا DTD)

خدمات پستی “درب به درب” راهی بدون زحمت و راحت برای ارسال بسته یا نامه ارائه می دهد و تجربه ای بدون دردسر را برای فرستنده و گیرنده تضمین می کند. این فرآیند با جمع آوری بسته توسط ارائه دهنده خدمات به طور مستقیم از محل اقامت فرستنده (خانه یا محل کار) شروع می شود. این کار فرستنده را از مراجعه به اداره پست بی نیاز می کند. پس از آن بسته توسط شرکت پست به مقصد منتقل می‌شود. در این سیستم پستی از سیستم‌های لجستیکی و ردیابی آنی استفاده می‌شود تا هر دو طرف را از پیشرفت محموله مطلع کند. ویژگی متمایز خدمات درب به درب در مرحله نهایی یعنی در تحویل نهفته است. بسته به طور مستقیم به درب منزل تحویل گیرنده فرستاده می شود و موجب افزایش راحتی و صرفه جویی در زمان شخص است زیرا دیگر نیازی به مراجعه گیرنده به اداره پست برای تحویل گرفتن مرسوله نیست.

 

خدمات پستی درب به درب معمولاً توسط شرکت های پستی و خدمات تحویل سریع ارائه می شود و بسته‌های پستی مختلف از اسناد گرفته تا بسته های بزرگتر را ارسال می کند. این روش فرآیند حمل و نقل را ساده می کند و آن را به یک انتخاب عالی برای کسانی که به دنبال راه حلی جامع و کامل برای نیازهای پستی خود هستند، تبدیل می کند. این نکته شایان ذکر است که هزینه این نوع خدمات پستی با توجه به دریافت بسته پستی از درب منزل و تحویل آن در درب منزل  از سایر روش ها بیشتر است.

تحویل فرودگاه به درب (Airport To Door یا ATD)

یکی دیگر از روش های ارسال پستی به خارج از کشور، ارسال بسته پستی از فرودگاه کشور فرستنده و دریافت بسته پستی درب منزل گیرنده است. ارسال با سرویس پستی ATD نسبت به درب به درب هزینه کمتری  دارد و به همین دلیل یکی از گزینه های محبوب برای ارسال بسته های پستی به خارج کشور می باشد.از دیگر  دلایل محبوبیت روش تحویل از فرودگاه به درب منزل امنیت و سرعت  بالای آن برای ارسال بسته پستی به خارج از کشور  است.

 

تحویل درب به فرودگاه (Door To Airport یا DTA)

در روش سوم روش کار برعکس  مورد قبلی  است، به این صورت که فرستند بسته پستی را درب منزل یا محل کار  به مامور شرکت پست  تحویل می‌دهد و بسته پستی در نهایت به فرودگاه کشور مقصد، تحویل داده می شود. دلیل استفاده از روش درب به فرودگاه را می توان عدم داشن آدرس دقیق از فرد گیرنده و همچنین سختی رفتن به فرودگاه برای ارسال بسته پستی اشاره کرد که در این حالت فرستند بهترین خدمات را دریافت می کند و بدون زحمت مرسوله خود را به پست تحویل می دهد.

 

تحویل فرودگاه به فرودگاه (Airport To Airport یا ATA)

در روش ATA فرد فرستند باید به فرودگاه مراجعه کند و بسته پستی خود را تحویل دهد و از سوی دیگر فرد گیرنده نیز برای دریافت بسته پستی به فرودگاه مراجعه کند. این روش ارسال بسته های پستی به خارج از کشور ممکن است با راحتی کمتری نسبت به سایر روش ها همراه باشد، اما هزینه های آن  برای ارسال بسته های پستی  به مراتب از سایر گزینه ها کمتر است. بنابراین اگر به دنبال ارسال پسته های پستی به خارج از کشور با کمترین هزینه هستید، روش تحویل فرودگاه به فرودگاه می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد.

 

روش تجاری یا DDP

یک روش دیگر برای ارسال بسته پستی به خارج از کشور وجود دارد که  جنبه‌ی تجاری  دارد. در این روش شرکت های پستی در محل خرید کالا، مرسوله های پستی را تحویل می گیرند و صفر تا صد پروسه‌ی ارسال مانند خدمات باربری و تحویل بار به کشور مقصد و در نهایت رسیدن بسته پستی به دست گیرنده را انجام می دهند.نکته مهم در استفاده از خدمات DDP پیدا کردن یک شرکت پستی شناخته شده و دارای تجربه در این زمینه است تا بسته های پستی شما در کمال امنیت و سرعت به خارج از کشور برسند.

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

هزینه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

هزینه های ارسال بسته های پستی به خارج از کشور تحت تاثیر چندین عامل است که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

وزن و ابعاد بسته پستی

یکی از عوامل اولیه و تاثیر گذار در هزینه ارسال بسته های پستی به خارج از کشور، وزن آن  است. بسته های سنگین تر و یا بزرگ‌تر به طور کلی هزینه بیشتری برای ارسال دارند.

کشور مقصد

هزینه های حمل و نقل بر اساس کشور مقصد متفاوت است. برخی از کشورها ممکن است به دلیل مقررات حمل و نقل، فاصله یا حمل و نقل خاص، هزینه بیشتری داشته باشند.

خدمات حمل و نقل

همان‌طور که پیش از این توضیح دادیم، خدمات حمل و نقل مختلف برای ارسال بسته های پستی هزینه‌های متفاوتی دارند و اغلب خدمات سریع تر هزینه های بالاتری دارند.

نحوه ارسال بسته پستی به خارج از کشور

ردیابی و بیمه

اگر شما مضاف بر ارسال، خواهان خدماتی همچون ردیابی یا بیمه بسته باشید، هزینه ارسالتان افزایش می‌یابد.

هزینه های گمرکی

بسته به محتویات بسته و مقررات گمرکی کشور مقصد، ممکن است هزینه های ارسال بسته افزایش یابد.

 

سخن پایانی
روش های مختلفی برای ارسال بسته های پستی به خارج از کشور وجود دارد که شما می توانید با توجه به میزان تعرفه و سرعت ارسال بسته‌های پستی، یکی از روش های موجودرا انتخاب کنید.

تلگرام
واتساپ
توییتر
لینکدین
چاپ

آخرین مطالب